• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • GRATIS!
  • Aanbiedingen & Lezersreizen Tip
    • Korting France Comfort Vakantieparken
    • Rondreis Charentes-Dordogne-Lot
  • Vakantiehuis huren
  • Tickets en Toegangskaarten Parijs
  • Over Ruud
  • Contact

Frankrijk Binnendoor

Tips en eBooks over Frankrijk & Parijs

  • Home
  • LEDEN
  • LID WORDEN
  • EBOOKS
    • Mijn ebooks
      • Maak een account
  • TIPS & BLOGS
    • Alle tips en blogs
    • Parijs
    • Frankrijk
  • PODCASTS
  • Het Boek
Home » Tips over Parijs » Weekend Parijs en 125 jaar Eiffeltoren

Weekend Parijs en 125 jaar Eiffeltoren

Eiffeltoren in Parijs

Een weekend Parijs zonder Eiffeltoren?

28 januari 1887 werd gestart met de bouw van de Eiffeltoren in Parijs.

Oorspronkelijk werd het stalen gevaarte gebouwd voor de wereldtentoonstelling in 1889. De bouwer Gustave Eiffel kocht het ontwerp van twee van zijn medewerkers in 1884 en vandaag 125 jaar geleden werd begonnen met de bouw. Het duurde 2 jaar en er werkten ca 250 staalarbeiders aan de bouw mee, die het ook allemaal overleefden en dat was gelet op de hoogte en de tijd waarin de toren werd gebouwd eigenlijk wel bijzonder.

Het imposante gebouw domineert de stad. Dus een weekend in Parijs zonder Eiffeltoren is nauwelijks denkbaar 🙂

Toeristisch trekpleister

Met ruim 7 miljoen bezoekers per jaar is de Eiffeltoren de grootste toeristische attractie van Frankrijk en sedert de opening op 6 mei 1889 zijn er ca 250 miljoen mensen op de Eiffeltoren geweest.

Als je in Parijs bent kun je dus niet om deze stalen gigant heen.

Zelf ben ik er diverse keren op geweest hoewel voor mij de tweede verdieping op een hoogte van 115,73 meter wel hoog genoeg is. Op deze verdieping ligt ook het restaurant Le Jules Verne met 2 Michelin sterren. Dus waarom zou je nog hoger gaan 🙂

Tickets Eiffeltoren online reserverenDe totale hoogte van de Eiffeltoren is trouwens, inclusief antennes, nu 325 meter.

En het hoogste punt waar je als bezoeker kunt komen ligt op de derde verdieping en dat is 276,13 meter boven de grond. Je hebt er wel een heel gaaf uitzicht.  Jammer dat je altijd zo lang in de rij moet staan voor tickets. Maar… dat hoeft niet meer want ik heb dé oplossing voor je gevonden!

Op Wikipedia staat een interessant artikel met foto’s van de bouw! Overigens kun je in dat stukje lezen dat de eerste zelfmoordsprong plaats vond in 1911. Daarna volgden er nog ruim 400.

Zelf ben ik met Marian en onze zoon een keer getuige geweest van een sprong vanaf een boog onder de eerste verdieping. De man ontrok zich aan 2 omhoog geklommen beveiligers en viel onder het oog van duizenden mensen van ca 67 meter te pletter. Een beeld dat je niet snel vergeet…..

In elk seizoen bijzonder

Het maakt niet uit in welk jaargetijde je komt.

Het is altijd druk bij de Eiffeltoren en in elk seizoen heeft de toren zijn eigen charmes. Het mooist is hij trouwens ‘s-avonds als hij elk uur een bepaalde tijd verlicht wordt. Zoals ik al schreef ben ik vaker op de Eiffeltoren geweest. En bij elk bezoek aan Parijs moet ik er toch weer even langs.

Als is het maar voor een wandeling van École Militaire dwars door het Parc du Champ-de-Mars onder de toren door naar Trocadéro. Een wandeling van ca 25 minuten als je niet stopt. Stap uit bij Metro École Militaire, lijn 8, en loop dan naar de Place Joffre. Vandaar kun je de Champ-du-Mars op en zie je Eiffeltoren in volle glorie.

Het mooiste zicht op de Eiffeltoren heb je vanaf de terrassen bij Trocadéro. Eigenlijk heet dit Palais de Chaillot maar het wordt in de volksmond dus Trocadéro genoemd.

Vooral s’-avonds met de verlichting heb je hier een fantastisch uitzicht!

Een weekendje Parijs

Wil je ook een keer de Eiffeltoren bezoeken? Een weekend of een paar dagen Parijs is echt onvergetelijk.

Parijs is zo fantastisch dat je aan een paar dagen niet genoeg hebt. Ik weet zeker dat als je er eenmaal geweest bent je gewoon nog een keer terug wilt. Ik kom er nu al vele jaren een paar keer per jaar en telkens ontdek ik weer nieuwe leuke plekjes.

En wist je dat een weekendje Parijs zo te regelen is? Download  mijn ebook Parijs! waarin in ik je alles vertel voor een onvergetelijk weekend in Parijs!

Gewoon zelf online een hotel boeken en een ticket regelen voor de Thalys. Als je vroeg boekt heb je voordelige tickets. Tegenwoordig kun je al 4 maanden voor vertrek goedkoop tickets voor de Thalys kopen. Vanuit Nederland vanaf € 35 en vanuit België € 29. Soms zijn er acties waardoor het nog iets voordeliger kan.

Ik ben al vaak voor ca 60 a 70 euro per persoon heen en weer naar Parijs geweest (wel vanaf Luik omdat ik daar vlakbij woon). Maar vanaf Amsterdam, Rotterdam, Antwerpen of Brussel is het niet veel duurder. Je kunt tickets al 3 maanden van te voren boeken en dan zijn de prijzen ook het laagst!

Wil je meer weten over Parijs, een hotel en de Thalys?

Ik heb er een uitgebreid artikel met tips over geschreven. Daarin krijg je antwoord op de vragen: Hoe ga ik naar Parijs? Waar ga ik overnachten in Parijs? Wat wil ik zien in Parijs?

Meer

  • De Eiffeltoren bezoeken? Boek ruim voor vertrek al een kaartje
  • Of ga ter plekke voordelig omhoog via de trap!
  • Tips voor het kopen van Thalys tickets naar Parijs
  • Bij Booking.Com kun je goede hotels boeken zonder vooraf te betalen
  • nl.parisinfo.com, de site van het officieel verkeersbureau van Parijs
  • nog veel meer tips over Parijs op Frankrijk Binnendoor
  • lees ook mijn blog over Parijs met kinderen
  • en een paar leuke restaurants vlakbij de Eiffeltoren

In 2009 maakte ik een filmpje over een wel heel kleurrijke Eiffeltoren. Ga maar even achterover zitten, neem de tijd, geluid wat harder, ontspan en geniet 🙂

Deel mijn tips met:

  • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om te delen met Twitter (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om op Tumblr te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend)

Gerelateerd

Categorie: Parijs Tags: Eiffeltoren, hotel, Parijs, thalys

Lees Interacties

Primaire Sidebar

Lid worden van Frankrijk Binnendoor

Bonjour!

Sinds 2004 zijn er duizenden gebruikers van Frankrijk Binnendoor. Laat je ook inspireren met ebooks en reisverhalen exclusief voor leden

Meer informatie

Dagboek van een week in Parijs!

Naar het begin van het dagboek

 

Tickets en toegangskaarten Parijs

Voorkom lange wachttijden aan de kassa en Bestel vandaag online je tickets voor de Eiffeltoren, het Louvre, Notre Dame en andere bezienswaardigheden in Parijs.

Lees deze tips met meer info

Hotels in Parijs

  • » Populaire hotels in Parijs
  • » Hotels met familiekamers
  • » Kindvriendelijke hotels
  • » Romantische hotels
  • » Hotels bij Lafayette en Printemps
  • » Luxe en wellness hotels.

Populaire tips over Parijs

Tips voor Parijs met kinderen

Naar Parijs met de kinderen?

Wat doe je in Parijs met de kinderen? Wil jij de beste tips voor Parijs met kids? Lees dan dit blog! Ik ben inmiddels ontelbare keren in Parijs … [Lees verder ...] overNaar Parijs met de kinderen?

Met kids naar de Eiffeltoren

Met de trap bovenop de Eiffeltoren

Met kinderen via de trap de Eiffeltoren opAls je mijn blogs volgt dan weet je dat ik veel in Parijs kom.In dit artikel geef ik je tips over de … [Lees verder ...] overMet de trap bovenop de Eiffeltoren

Lekker eten in La Fontaine de Mars

La Fontaine de Mars – restaurant bij de Eiffeltoren in Parijs

La Fontaine de Mars = lekker eten bij de Eiffeltoren la Fontaine de Mars is een bistro met een fantastische sfeer. Er zijn soms van die dagen … [Lees verder ...] overLa Fontaine de Mars – restaurant bij de Eiffeltoren in Parijs

Wandelen in Parijs

Weekend in Parijs! 10 tips

In deze luistertip van Frankrijk Binnendoor praat ik je bij met een aantal slimme tips om meer uit je bezoek aan Parijs te halen. In mijn ebook … [Lees verder ...] overWeekend in Parijs! 10 tips

ebook Parijs!

Wandelen in Parijs

In elk jaargetijde is Parijs een fantastische stad. Mijn tip: Ga wandelen in Parijs! Lees meer. 11 km van Bastille naar de Eiffeltoren Toen ik … [Lees verder ...] overWandelen in Parijs

7 trappen Parijs

Rachel Khoo, kleinste keuken van Parijs?

Koken op de vierkante meter met Rachel Khoo Wat heeft een talentvolle jonge Engelse vrouw in Parijs, met kooktalent, te maken met Frankrijk … [Lees verder ...] overRachel Khoo, kleinste keuken van Parijs?

crepes eten in Parijs

Eten met kinderen in Parijs

Eten met kinderen in Parijs. Een paar leuke tips! Als je met kinderen naar Parijs gaat is een veel gehoorde vraag: "waar kun je het best eten met … [Lees verder ...] overEten met kinderen in Parijs

30 jaar Frankrijk Binnendoor

30 jaar Frankrijk Binnendoor

In deze podcast ontdek je wat er 30 jaar geleden in Frankrijk gebeurde en wat er de oorzaak van is dat Frankrijk Binnendoor ontstond. Inclusief tips … [Lees verder ...] over30 jaar Frankrijk Binnendoor

Mijn Youtube Kanaal

Volg mij ook op YouTube

 

Volg mij ook op

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Pinterest
  • Twitter
  • Vimeo
  • YouTube

Footer

Alles over Frankrijk Binnendoor

Lid worden van Frankrijk Binnendoor

Inloggen Leden:

Wachtwoord verloren?


Nog geen Premiumlid van Frankrijk Binnendoor? Aanmelden kan hier.

Vroegboekkorting FranceComfort

Village de Montmarsis, Gourdon
Vroegboekkorting FranceComfort 2020. Boek nu een FranceComfort vakantiepark in 2020 met korting tot 30% en het ontvang het Frankrijk Binnendoor Voordeelpakket ter waarde van 215 euro!

Nieuw! Het boek Frankrijk Binnendoor

Frankrijk Binnendoor, ontdek het andere Frankrijk
"Frankrijk Binnendoor, ontdek het andere Frankrijk" is een bijzonder boek over Frankrijk.
Nu bestellen»

[footer_backtotop]

Copyright © 2019 eRCeeMedia B.V. · Frankrijk Binnendoor | privacy en cookies · voorwaarden · disclaimer

Frankrijk Binnendoor heeft een uitgebreid SSL certificaat voor veilig gebruik, downloaden en betalen en voor extra bescherming van je gegevens een Securi Firewall tegen malware en hackers

loading Annuleren
Bericht niet verstuurd - controleer je e-mailadres.
E-mail-controle mislukt, probeer het opnieuw
Helaas, je blog kan geen berichten per e-mail delen.
FrankrijkBinnendoor.nl gebruikt cookies. Als je verder gaat neem ik aan dat je dat goed vindt.OKLees meer