Lot-et-Garonne en de Dordogne

In deze nieuwe podcast van FrankrijkBinnendoor onLine neem ik je mee naar 2 mooie vakantiegebieden in het Zuidwesten van Frankrijk. Le Sud Ouest is één van mijn favoriete streken in Frankrijk. De départementen Lot-et-Garone en Dordogne zijn topbestemmingen voor een vakantie met z’n tweetjes of met de kinderen. Luister je mee?

Ontdek de Lot-et-Garonne en de Dordogne

Het Zuidwesten van Frankrijk: Lot-et-Garonne

De Lot-et-Garonne is een mooie bestemming voor een vakantie tussen Bordeaux, Toulouse en Sarlat.

Deze streek is nog niet zo toeristisch als de Dordogne. Hier ontdek je het Frankrijk Binnendoor gevoel van slaperige dorpjes, rustige binnenwegen en mooie valleien. Bezoek bijvoorbeeld de leuke plaatsen zoals Tournon-d’Agenais, Villeréal en Monflanquin.

De Lot-et-Garonne is een gebied waar je nog helemaal tot rust kunt komen. De natuur en haar producten zijn puur, net als de mensen.

In dit mooie vakantiegebied vind je veel mogelijkheden om actief je vakantie door te brengen. Of je nu liefhebber bent van fietsen of van wandelen, voor iedereen zijn er tal mogelijkheden om een actieve vakantie in Lot-et-Garonne te beleven.

In Lot-et-Garonne kun je fietsen over de fietsroute langs het Canal des Deux Mers en de Véloroute die door de vallei van de Lot loopt. Als je wilt kun je deze fietsroute in stukjes opknippen. Er vanaf de stations in Sauveterre la Lémance, Libos, Ladignac & Penne d’Agenais vertrekken.

Naast fietsen kan er veel gewandeld worden op fraaie wandelroutes.

Geniet van al het lekkers in de Lot-et-Garonne

Tijdens de zomer kun je naar de beroemde Marchés Gourmand. Het zijn gezellige avondmarkten waar je aan lange tafels de producten kunt eten die de lokale producenten in hun marktkraam aanbieden. Dit is trouwens ook de streek waar het idee van de steeds bekendere food markets vandaan komt.

In de omgeving van Agen zijn pruimen een belangrijke bron van inkomsten. Je vindt er de grootste boomgaarden van Europa.  Om de beroemde Pruneaux d’Agenais te proeven kun je bij Roucadil in Montayral een rondleiding door de fabriek krijgen.

Hou je van een goed glas wijn? Met ruim 8000 hectare wijngaarden en met 4 appellations is er altijd wel een wijn die je zal bevallen:

  • vins de Buzet,
  • vins du Brulhois,
  • Côtes du Marmandais
  • Côtes de Duras is

De wijnboeren in de regio hebben een lange traditie en je vindt er nog veel familiebedrijven die, goede, wijn maken. Zij zullen je graag hun beste wijnen laten proeven.

Het zuidwesten van Frankrijk: de Dordogne!

Vakantie in Lot-et-Garonne

Door de aanwezigheid van rivieren zoals de Dordogne en de Vézère kun je er tijdens de warme zomer heerlijk verpozen en kanoën is dan ook een favoriete bezigheid.

De Dordogne is voor velen een ideale bestemming door de mix van natuur, cultuur en historie, de gastronomie èn de vele campings die een kindvriendelijke vakantie tot een feest maken.

  • leuke stadjes en dorpen,
  • mooie kastelen,
  • prehistorische grotten en spelonken
  • wijngaarden

Het is slechts een greep uit de talloze opties die de Dordogne biedt.

Er is iedereen wel wat te beleven. De Dordogne word ook wel de regio van 1000 kastelen genoemd en dat is misschien een beetje overdreven maar zeker geen leugen. De meeste van deze kastelen zijn cultureel erfgoed en dus goed voor een dagje uit

Wat je moet zien in de Dordogne

Vakantie in de Dordogne

Bergerac vinden wij een gezellige en mooie stad met oude straatjes en op woensdag en zaterdag een gezellige markt met het beste uit de hele streek!

Als je van wijn houdt dan is de omgeving van de gezellige stad Bergerac absoluut een aanrader! Met meer dan 10 duizend hectare is het een mooi gebied om te wandelen of een lekkere fietstocht te maken in het glooiende landschap.

De liefhebber van een zoete wijn zal zonder twijfel aan zijn trekken komen in Monbazillac. Op ca 3000 hectare wordt hier een bijzondere wijn geproduceerd die heerlijk is als aperitief of bij het dessert. In het kasteel van Monbazillac kun je proeven en het wijnmuseum bezoeken. Je vindt dit wijngebied trouwens aan de overkant van de Dordogne bij Bergerac.

Als je de Dordogne stroomopwaarts volgt langs de zuidelijke oever dan ontdek je mooie plaatsjes zoals Issigeac waar vroeger de bisschoppen van Sarlat hun zomerverblijf hadden in het Chateau des Evêques of het leuke Cadouin dat ooit een gewilde pelgrimsplaats was.

Sarlat is wat mij betreft misschien wel het mooiste stadje van Frankrijk In het hoofdseizoen kun je er over de hoofden lopen maar buiten het seizoen is het een genot om door het oude stadje te slenteren. Bezoek zeker op zaterdagochtend de fantastische markt. In de Cathédrale St.Sacerdoor hangt een heel mooi orgel. Het stamt uit de 16e eeuw.

Prehistorie en kasten in de Dordogne

Kastelen in de Dordogne

Les Eyzies en het Vézeredal laat je de prehistorie ontdekken met een geschiedenis van wel 400.000 jaar! Les-Eyzies-de Tayac is de prehistorische hoofdstad van de wereld. Hier ontdek je vallei van de mens en de wereldberoemde grotten van Lascaux met prachtige prehistorische schilderingen. Ook in Font-de-Gaume, Combarelles en Rouffignac vind je grotten met schilderingen.

In Beynac vind je het gelijknamige kasteel dat ooit nog eigendom was van Richard Leeuwenhart.

Aan de overkant van de rivier de Dordogne kun je het kasteel van Castelnaud zien liggen, de aartsrivaal van Beynac. Een bezoek aan het plaatsje en het kasteel is absoluut aan te raden. Dit plekje staat in onze top 20 van mooie bestemmingen in Frankrijk!

Langs de Dordogne kun je met de auto naar Domme aan de andere kant van de rivier. In Domme heb je een prachtig uitzicht over de rivier. Neem de tijd om iets verderop het unieke kasteeltje Les Milandes te bezoeken ooit de plek waar Josephine Baker heeft gewoond.

eBook 23 dagen Loire, Bretagne & PicardiëMijn eBook Le Sud Ouest

Le Sud-Ouest! is een uniek eBook boordevol tips waarin je ruim 3 weken wordt meegenomen naar de Dordogne, de Gers en Gironde. De mooiste vakantiegebieden van het Zuid-Westen van Frankrijk.

Je ontdekt bijzondere en verrassende plekjes zoals het Château Les Milandes waar Jospehine Baker heeft gewoond maar ook stadjes zoals Belves en het leuke Bergerac. Natuurlijk ontbreekt Sarlat ook niet. Een plaats die je gezien moet hebben!

Na de Dordogne ging mijn reis naar de Gers. De glooiende en niet toeristische streek waar de Armagnac vandaan komt. Prachtig om te wandelen of te fietsen maar vooral om te genieten!

Tenslotte ging ik nog een week naar het Bassin d’Arcachon in de Gironde. Een ideale omgeving voor liefhebbers van uitgestrekte stranden en perfect om te fietsen!

Maak eens een oversteek met een boot van Arcachon naar Cap-Feret en weer terug. In mijn eBook Le Sud Ouest lees je er alles over. Je kunt het hier downloaden.

Wil je meer? Word dan nu Premiumlid van FrankrijkBinnendoor en je kunt naast Le Sud-Ouest al mijn eBooks over Frankrijk Downloaden en nog veel meer!  Klik hier voor meer informatie.

Tip: lees ook “Waarom met vakantie naar de Dordogne?”

Wat vond jij van deze tip?